Naujagimių skyrius

L. e. p. skyriaus vedėja – Zita Paulauskienė
Vyresnioji slaugos administratorė – Karina Chochrenkova
Telefonas: (8 5) 269 52 63

Naujagimių skyriuje visą parą teikiamos neonatologinės paslaugos. Naujagimių gydytojas dalyvauja didelės ir vidutinės rizikos gimdymuose, teikia specializuotą pagalbą gimusiems naujagimiams . Ligoninė yra palanki ne tik naujagimiui, bet ir motinai. Sudarytos visos sąlygos mamai ir tėčiui su naujagimiu būti kartu visą parą. Naujagimius, gulinčius kartu su mamomis vienoje palatoje, slaugo ir prižiūri akušerės, kasdieną vizituoja naujagimių gydytojas, vertina naujagimio būklę, adaptaciją. Gimdyvės skatinamos išimtinai žindyti naujagimį. Naujagimio priežiūros ir maitinimo pagalbą atlieka akušerės ir naujagimių slaugytojos, esant poreikiui – konsultuoja kvalifikuota žindymo konsultantė. Kai kurie naujagimiai gimsta su įvairia perinataline patologija ar vystymosi defektais, turi rizikos veiksnių sirgti. Šie naujagimiai yra slaugomi ir prižiūrimi Naujagimių skyriuje, jei leidžia būklė – guldomi palatoje kartu su mama. Dalis naujagimių gimsta sunkiai sergantys arba neišnešioti ir yra gydomi Naujagimių intensyviosios terapijos palatoje . Būklei pagerėjus, perkeliami į Akušerijos skyrių pas mamą.
Naujagimių skyrius aprūpintas pačia moderniausia medicinos įranga naujagimiams gydyti. Įrengtos monitoruojamos vietos naujagimiams gydyti. Jose yra:
• dirbtiniai kvėpavimo aparatai (DPV);
• teigiamo slėgio kvėpavimo takuose palaikymo aparatai (CPAP);
• deguonies šaltinis;
• monitoriai, reikalingi gyvybinėms funkcijoms stebėti;
• infuzinės sistemos;
• modernūs inkubatoriai ir šildymo staleliai;
• fototerapijos lempos;
• EKG aparatas, echoskopas;
Kvalifikuotas ir patyręs personalas, aukštos kokybės modernios medicinos technologijos užtikrina mažą naujagimių mirtingumą, išvengiama komplikacijų.
Visiems naujagimiams, gavus tėvų sutikimą, naujagimių skyriaus slaugytojos atlieka patikras, pagal nustatytus Sveikatos ministerijos reikalavimus: klausos tyrimas otoakustinės emisijos būdu, akių raudono dugno reflekso, dėl įgimtų kritinių širdies ydų, imamas kraujas dėl paveldimų medžiagų apykaitos ligų. Atrankos tyrimų metu nustatomos retos ligos, kuomet naujagimiui labai svarbi neatidėliotina pagalba ir savalaikis gydymas.
Taip pat atliekama hepatito B ir tuberkuliozės vakcinacija.
Esant poreikiui, atliekami klinikiniai, biocheminiai, mikrobiologiniai tyrimai , rentgenologiniai tyrimai, gydytojas neonatologas atlieka širdies, smegenų ir vidaus organų echoskopijas. Taikomi šiuolaikiniai gydymo metodai: dirbtinė plaučių ventiliacija, teigiamas slėgis kvėpavimo takuose, surfaktanto instiliacija, infuzinė terapija, antibakterinis gydymas, fototerapija, parenterinis maitinimas, kraujo ir jo komponentų infuzija, pakeičiamasis kraujo perpylimas.
Sunkiai sergantys naujagimiai, stabilizavus būklę, šiuolaikiniu reanimobiliu, kuriame galima suteikti visą reikiamą pagalbą: dirbtinę plaučių ventiliaciją, infuzinę terapiją, gyvybinių funkcijų monitoravimą, pervežami į VU Santaros klinikų Neonatologijos centrą.

________________________________________________________________________________________________
Atnaujinta: 2023-11-09, 13:51:30