Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

  • Titulinis
  • Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)
Ar galiu gauti nėštumo priežiūros paslaugas VGN Konsultaciniame centre?
Taip. VGN Konsultaciniame centre vykdoma nėštumo priežiūra visais nėštumo laikotarpiais.
Ar nėštumo priežiūros paslaugos yra mokamos?
Taip. Kartą per mėnesį - 44.50 eur., už sekančias konsultacijas trisdešimties kalendorinių dienų laikotarpyje po 10 eur.
Ar galiu gauti gydytojo akušerio ginekologo konsultaciją, jeigu nėštumas prižiūrimas kitoje gydymo įstaigoje?
Taip. VGN Konsultaciniame centre galite gauti antrinio lygio gydytojo akušerio konsultaciją su siuntimu arba mokamai.
Ar reikia užsiregistruoti gimdymui VGN?
Išankstinė registracija nėra būtina. Prasidėjus reguliariai gimdymo veiklai atvykti į Nėščiųjų ir gimdyvių priimamąjį (durys Nr.2).
Ar galima rezervuoti šeimyninę palatą?

Išankstinės šeimyninės palatos rezervacijos nėra. Būnant gimdykloje klausti personalo dėl Akušerijos skyriuje laisvų šeimyninių palatų. Šeimynines palatas siūlome tik pagimdžiusioms.

Kokia tvarka norint gauti pažymą apie tikslų savo gimimo laiką?

Dokumentai reikalingi pažymai apie savo tikslų gimimo laiką gauti:

 

  • Prašymas. Prašymą pateikti galite atvykę į VšĮ „Vilniaus gimdymo namų“ sekretoriatą kiekvieną darbo dieną nuo 7.30 iki 16.00 val. adresu Tyzenhauzų g. 18A, Vilniuje arba pasirašytą el. kvalifikuotu parašu atsiųsti el. paštu [email protected] arba [email protected];
  • Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas;
  • Gimimo liudijimas (dėl asmens identifikavimo);

 

Prašyme paminėkite, kad pageidaujate gauti pažymą apie tikslų savo gimimo laiką, nurodykite savo mamos vardą, pavardę ir gimimo metus (duomenys ieškomi pagal gimdyvę).

 

Paruoštą pažymos originalą galėsite atsiimti Vilniaus gimdymo namų administracijoje. Pageidaujant pažymą gauti el. paštu apie tai nurodykite prašyme su tiksliu el. pašto adresu, kuriuo bus išsiųsta pažyma.

Pažymos kaina – 6 eur.

 

Susimokėti už paslaugą galite vietoje, kasoje – bankine kortele ar grynaisiais iki 15 val. arba grynaisiais po 15 val. darbo dienomis. Mokėti galima ir bankiniu pavedimu. Pavedime nurodykite, kad mokate už tikslų gimimo laiką. Pavedimo kopiją taip pat pateikite mums el. paštu arba atvykę į Vilniaus gimdymo namus.

Chirurginis nėštumo nutraukimas. Kaip gauti paslaugą? Kokios galimos komplikacijos?

Chirurginio nėštumo nutraukimo paslauga moteriai teikiama iki 12 nėštumo savaičių. Chirurginis nėštumo nutraukimas gali būti atliekamas aspiracijos ar išgramdymo metodu, taikant bendrą  arba vietinę nejautrą. Kuo didesnis nėštumas, tuo didesnė komplikacijų tikimybė. Dažniausiai pasitaikančios komplikacijos - kraujavimas, nėštumo audinių likučiai gimdoje, pooperacinės gimdos uždegimas. Tinkamomis sąlygomis, kvalifikuotai atlikus nėštumo nutraukimą, komplikacijų ir grėsmės moters sveikatai bei vaisingumui dažniausiai nekyla. Didesnį nei 12 savaičių nėštumą leidžiama nutraukti, kai moters gyvybei ar sveikatai kyla pavojus, yra nustatyti vaisiaus raidos sutrikimai.

Mokamų paslaugų sąrašas

Informacinis lapas 

Išankstinės registracijos tvarka 

Registracija konsultacijai ir operacijai Ginekologijos skyriaus priėmimo kambaryje kiekvieną darbo dieną telefonu

(0 5) 269 55 91 iki 13 val. Nuo 13 val. ir ne darbo dienomis registruokitės Ginekologijos skyriuje telefonu (0 5) 261 81 11.

Ar galima apžiūrėti gimdymo namuose esančias gimdyklas ir palatas?

Apžiūrėti gimdyklas ir palatas galite kiekvieną darbo dieną. Prieš atvykstant prašome pasiskambinti į Nėščiųjų priėmimo ir gimdymo skyrių telefonu (0 5) 262 2455 ir susitarti dėl vizito laiko.

Gimdyklas ir pogimdyvines palatas taip pat galite apžiūrėti dalyvaujant nėščiųjų kursuose, kurie organizuojami Vilniaus gimdymo namuose.
Ar galima susigrąžinti pinigus už VGN lankytas nėščiųjų paskaitas?

Lankiusioms nėščiųjų paskaitas ir vėliau gimdžiusioms VGN - pinigai už paskaitas grąžinami. VGN sekretoriate pateikti prašymą, kuriame nurodyti:

  • grąžintiną sumą;
  • paskaitų lankymo bei gimdymo datas;
  • sąskaitos į kurią bus grąžinami pinigai numerį.Atnaujinta: 2024-06-10, 15:32:41