Naujienos

Knygų startas

2022 12 02


Tęsiant „Knygų starto“ projektą atnaujinti naujagimiams dovanojami lauknešėliai

Praėjusių metų lapkritį visos Lietuvos naujagimiams pradėti dalinti „Knygų starto“ projekto lauknešėliai ir toliau džiugins šeimas. Šalies ligonines pasiekė atnaujinto turinio spalvingos kuprinėlės, kuriose gimdyvės ras ankstyvajam skaitymui skirtų priemonių: Indrės Zalieckienės knygelę „Kapt kapt kapt“ (0–3 metų vaikams), Nacionalinės bibliotekos skaitymo specialistų parengtus patarimus tėvams, kaip skaityti su vaiku, spalvingų skirtukų ir kitų priemonių.

Projekto komanda, atsižvelgdama į anksčiau lauknešėlius gavusių tėvų pasiūlymus, šiais metais įgyvendino keletą naujovių. Nuo šiol kuprinėlėje bus galima rasti skaitybos specialistų parengtą 0–3 metų vaikams rekomenduojamų knygų sąrašą. Tausojant išteklius ir mažinant gamtos taršą, knygelės „Kapt kapt kapt“ ir kitų lauknešėlyje esančių informacinių priemonių vertimai į kitas kalbas (anglų, lenkų, ukrainiečių, rusų) skelbiami projekto svetainėje ir yra patogiai pasiekiami pasinaudojant QR kodu. Dar viena naujovė susijusi su pirmuoju skaitytojo pažymėjimu – nuo šiol jį bus galima atsiimti artimiausioje viešojoje bibliotekoje pateikus su lauknešėliu gautą skrajutę.

Pagrindinis projekto „Knygų startas“ tikslas – užauginti Lietuvoje pirmą kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis prasidėtų nuo pat pirmų dienų, kartu skatinant skaitymą šeimoje ir padedant jauniems tėvams įsisąmoninti ankstyvojo skaitymo svarbą, suteikiant jiems reikalingų priemonių bei žinių. Tai atspindi ir projekto šūkis: „Su kiekviena knyga – ūgteli karta!“ Projektą įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projekto globėja – ponia Diana Nausėdienė.

Daugiau informacijos apie projektą ir ankstyvojo skaitymo naudą rasite www.knygustartas.lt, taip pat „Instagramo“ paskyroje knygustartas.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka


šoninė nuotraukaAtnaujinta:2022-12-05, 13:53:28