Svetainės medis
Neįgaliųjų versija
Ave vita
Vilniaus gimdymo namai
Sertifikatas

Histeroskopija

Atnaujinta: 2021-04-01

Tai diagnostikos ir gydymo metodas, padedantis apžiūrėti ir įvertinti gimdos ertmės pokyčius bei atlikti chirurginius veiksmus. Histeroskopija gali būti atliekama dėl gimdos gleivinės polipų ar pogleivio miomų, gimdos gleivinės hiperplazijos (išvešėjimo), gausaus ir užsitęsusio, taip pat nereguliaraus kraujavimo iš gimdos. Histeroskopinė gimdos gleivinės abliacija gali būti alternatyvi tausojanti operacija toms moterims, kurios nenori radikalios gimdos pašalinimo operacijos dėl nenormalaus kraujavimo iš gimdos, tačiau dėl tokios operacijos galimybės reikėtų pasitarti su operuojančiu gydytoju.

Šis metodas tinka ir toms, kurios negali pastoti tiek natūraliai, tiek ir po dirbtinio apvaisinimo procedūrų, arba pastojusios negali išnešioti vaisiaus – patiria ankstyvus persileidimus. Nevaisingumo priežastis gali būti gimdos anomalijos, pertvaros gimdos viduje, sąaugos, gimdos miomos, deformuojančios jos ertmę. Atlikus histeroskopiją galima įvertinti, diagnozuoti ar paneigti galimą ligą. Pagrindinis histeroskopijos privalumas – viskas daroma aiškiai matant, jokie veiksmai, pavyzdžiui, gimdos ertmės išgramdymas ar biopsija, neatliekami aklai. Dėl to gimdos ertmės ligų diagnostika tampa labai patikima. Be to, kadangi jokio pjūvio ar žaizdos pilve nėra, skausmas po operacijos yra minimalus, nekyla ir žaizdų infekcijos grėsmė. Dauguma moterų į darbą gali grįžti jau kitą dieną arba po keliu dienų.

Jei reikalingas operacinis nevaisingumo gydymas ar minimaliai invazyvi nevaisingumo diagnostika (pvz., dėl įtariamos endometriozės, dubens sąaugų, gimdos anomalijų, miomų ar polipų), taip pat atliekama diagnostinė ar operacinė histeroskopija ir laparoskopija.

Daugiau informacijos rasite atmintinėje pacientei.

VšĮ Vilniaus gimdymo namai.
Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 124368392.  

Tyzenhauzų g. 18A, Vilnius 02106
Tel./faks. (8 5) 262 80 38
El.p. info@vgn.lt
Visi kontaktai  

Programa