Svetainės medis
Neįgaliųjų versija
Ave vita
Vilniaus gimdymo namai
Sertifikatas
Submenu image
Submenu image
2016-05-12

Tarptautinė slaugytojų diena

2016-05-12 VšĮ "Vilniaus gimdymo namuose" paminėta Tarptautinė slaugytojų diena. Sveikinimo žodį tarė Vilniaus gimdymo namų direktorė Kornelija Mačiulienė, Lietuvos slaugos specialistų organizacijos vardu sveikino operacinės slaugytoja Česlava Prekštaitienė. Slaugytojas su profesine švente sveikino vyr. slaugos administratorė Karina Chochrenkova ir vyr. akušerė Božena Kačanovska. 

Ištrauka iš vyr. slaugos administratorės Karinos Chochrenkovos sveikinimo kalbos: 

"Šiandien, gegužės 12-ąją sveikiname vienus svarbiausių asmenų medicinos pasaulyje - slaugytojus.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, didelis dėmesys buvo skirtas slaugytojų rengimui. Slaugytojos profesiją jau galima įgyti ir kolegijose ir universitetuose.

Pakito slaugytojų funkcijos, šiandien jos geba įgyvendinti įstaigoje stacionarinių ir ambulatorinių pacientų bendrąją slaugos praktiką.

Visų pirma, slaugytojas yra sveikatos mokytojas.

Ypač svarbu suprasti, kad gydymo sėkmės dalis priklauso nuo tinkamo paciento interesų atstovavimo, todėl slaugytojas, dirbdamas savo darbą, kartu yra ir paciento konsultantas, mokytojas,  globėjas, o kartais turi atstoti ir jam artimiausius žmones.

 Kad ir kokie būtų pacientai, jie visada turi būti apgaubiami dėmesiu, supratimu ir užuojauta.  Meilė ir užuojauta yra būtinybė, o ne prabanga. Be jų žmonija neišgyventų, – šie Dalai Lamos žodžiai labai tinka slaugytojo profesijos misijai nusakyti.

Nuoširdumas – tai sėkmingo bendravimo pagrindas, o slauga – tai didžiąja dalimi ir yra bendravimas su žmonėmis. Slaugytojo bendravimas yra tarsi „darbo įrankis“, kurį naudodamas  jis daro poveikį pacientams, įgyja jų pasitikėjimą. Vienu atveju bendravime reikia remtis paslaugų marketingo principais, o kitu atveju slaugytojas su pacientu turi bendrauti kaip su pagalbos siekiančiu žmogumi: būti atidus, empatiškas, nuoširdus.

Slaugytojų dienos proga norisi pasveikinti visus, kurie pasirinko tokią sudėtingą, atsakingą, bet be galo reikalingą žmonijai profesiją. Slaugytojai - dešinioji gydytojų ranka - visada sukiojasi tarp pacientų  lyg angelai sargai.

Nuoširdų ačiū tariu už rūpestį, kantrybę ir humaniškumą bei linkiu profesinės sėkmės,  asmeninės laimes."

Ištrauka iš vyr. akušerės Boženos Kačanovskos sveikinimo:

Akušerės profesija – viena seniausių ir labiausiai gerbiamų profesijų įvairiose visuomenėse ir kultūrose. Akušerės darbas – tai ne tik medicininės paslaugos, bet ir gerumas, kupinas vilties ir nešantis savyje daug stebuklingų galių, kurį dovanojame pacientams.

Mūsų darbas yra taip menkai įvertinamas. Jeigu nėra galimybių materialiai įvertinti mūsų darbą, tai galbūt galime sukurti geresnę darbo atmosferą, galbūt šiltesnius tarpusavio santykius, įvertindamos sunkų, didelio pasiaukojimo reikalaujantį akušerės darbą.

Nuoširdžiai noriu pasveikinti Jus Tarptautinės slaugytojų dienos proga ir padėkoti Jums už nuoširdumą, profesionalumą, begalinę kantrybę ir atsidavimą savo profesijai. Būkite sveikos, laimingos, tegul Jus visada lydi neblėstanti energija bei stiprybė, dalijant šypseną, meilę, gerumą visiems, kuriems labai reikia Jūsų pagalbos.

Tam, kad įveikti stresą ir palengvinti darbą, kiekviena akušerė turi būti:

1. Profesionali;

2. Žmogiška;

3. Gebėti greitai priimti reikiamus sprendimus;

4. Rūpestinga;

5. Supratinga;

6. Dėmesinga;

7. Išklausanti;

8. Kantrybės;

9. Atsakinga;

10. Šiltai bendraujanti."

  


 

 

« Atgal į sąrašąVšĮ Vilniaus gimdymo namai.
Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 124368392.  

Tyzenhauzų g. 18A, Vilnius 02106
Tel./faks. (8 5) 262 80 38
El.p. info@vgn.lt
Visi kontaktai  

Programa