Neįgaliųjų versija
2014-02-17

Konferencija „Transvaginalinė endoskopija reprodukcinėje medicinoje"

2014-02-14 Konferencija “Transvaginalinė endoskopija reprodukcinėje medicinoje”

Vilniaus Krašto akušerių ginekologų draugijos posėdis vyko Vilniaus Gimdymo namuose. Konferencijos pradžioje Vilniaus Gimdymo  namų gyd. B.Žaliūnas pasidalijo mintimis, kaip gimė idėja organizuoti šią konferenciją.Transvaginalinė endoskopija (TVE) užima svarbią vietą šiuolaikinėje nevaisingumo diagnostikoje ir gydyme. Yra žinoma, kad transvaginalinis ultragarsinis tyrimas ir histerosalpingografija (HSG) nėra pakankamai informatyvūs, o laparoskopija – per daug invazyvus tyrimo metodas, nesant akivaizdžių duomenų apie moters dubens organų patologiją. Pagrindiniai šiuolaikinės nevaisingumo diagnostikos iššūkiai pateikiami taip:  tyrimai turi būti minimaliai invazyvūs ir labai tikslūs, atliekami per trumpą laiką ir pateikiant aiškias rekomendacijas ir tolesnes galimo gydymo gaires.   Pirminei nevaisingumo diagnostikai specialistai rekomenduoja moters reprodukcinių organų transvaginalinį endoskopinį ištyrimą, atliekant histeroskopiją, transvaginalinę laparoskopiją (TVL) ir chromosalpingoskopiją. Transvaginalinės laparoskopinės operacijos  atliekamos ir Vilniaus Gimdymo namuose.

Apie šiuolaikinius ambulatorinio moters reprodukcinės sistemos ištyrimo principus patirtimi dalijosi vienas iš transvaginalinės endoskopijos pradininkų, Leuveno vaisingumo ir embriologijos instituto (L.I.F.E.) Dr. P.Puttemans. Svečias iš Belgijos pademonstravo, kaip  optimaliai panaudoti endoskopinius diagnostikos metodus, siekiant  tiksliau diagnozuoti galimas moters nevaisingumo priežastis. Daug klausimų ir diskusijų sulaukė Dr.P.Puttemans  pranešimas “Transvaginalinės laparoskopijos panaudojimo galimybės”.

Klinikinius atvejus apie nevaisingumo diagnostiką  histeroskopo pagalba  pristatė Vilniaus Gimdymo namų gyd. R.Žiobakas. Jo vadovaujama profesionalų komanda atliko ir pirmąją transvaginalinę laparoskopiją (TVL) Lietuvoje.


 


« Atgal į sąrašąVšĮ Vilniaus gimdymo namai.
Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 124368392.  

Tyzenhauzų g. 18A, Vilnius 02106
Tel./faks. (8 5) 262 80 38
El.p. info@vgn.lt
Visi kontaktai