2017-08-07

Rugpjūčio 3 dieną VšĮ Vilniaus gimdymo namų Konsultaciniame centre oficialiai atidarytas Žindymo kabinetas.

Rugpjūčio 3 dieną VšĮ Vilniaus gimdymo namų Konsultaciniame centre oficialiai atidarytas Žindymo kabinetas.

Data pasirinkta neatsitiktinai. 2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima  25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje. Šių metų žindymo savaitės tema –,,Palaikyti žindymą kartu“, tai yra, siekdami palaikyti, remti ir saugoti žindymą, privalome dirbti visi kartu. Šiuo tikslu bendradarbiauja daugybė pasaulio organizacijų, susijusių su žindymo skatinimu.

Žindymo kabineto atidaryme dalyvavo ir Žindymo skatinimo komiteto Lietuvoje pirmininkas Romualdas Sabaliauskas.  Jis pabrėžė, kad įgyvendinant Pasaulio sveikatos organizacijos ir Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) Naujagimiams palankios ligoninės ir Motinai bei kūdikiui palankios bendruomenės iniciatyvų rekomendacijas, svarbu siekti, kad kuo daugiau kūdikių Lietuvos Respublikoje būtų išimtinai žindomi iki šešių mėnesių amžiaus ir toliau būtų žindomi iki dviejų metų amžiaus ar ilgiau, užtikrinant papildomą kokybišką maitinimą.

VšĮ Vilniaus gimdymo namų direktorė Kornelija Mačiulienė linkėjo sėkmingo ir nuoširdaus darbo akušerei – laktacijos konsultantei Ievai Girdvainienei, kuri mokys nėščiąsias teorinių ir praktinių teisingo žindymo įgūdžių, teiks pagalbą ankstyvuoju pogimdyviniu laikotarpiu žindymo problemų turinčioms mamytėms.

 

« Atgal į sąrašąVšĮ Vilniaus gimdymo namai.
Duomenys kaupiami ir saugomi juridinių asmenų registre, kodas 124368392.  

Tyzenhauzų g. 18A, Vilnius 02106
Tel./faks. (8 5) 262 80 38
El.p. info@vgn.lt
Visi kontaktai